معرفی انواع جک پنوماتیک و کاربرد آن ها

جکِ پنوماتیک در صنایع مختلف به کار گرفته می شود. اپراتورهای پنوماتیک در ارتباط با هوا یا باد قرار می گیرند. واژه پنوماتیک ریشه یونانی دارد و کلمه باد یا نفس را تداعی می کند. البته این موضوع در فناوری و صنایع مختلف اندکی تفاوت دارد. به طور کلی صنایع و تجهیزاتی به عنوان پنوماتیک شناخته می شوند که از هوای فشرده برای انتقال انرژی کمک بگیرند. جک ها به عنوان عملگرهای سیستم پنوماتیک مورد استفاده قرار می گیرند و شرایط انتقال انرژی هوای فشرده را به وجود می آورند. سیلندر پنوماتیک از نظر عملکرد شبیه به جک های هیدرولیکی می باشد.

آشنایی با عملکرد جک پنوماتیک یا سیلندر پنوماتیک

جک پنوماتیک عملکرد خود را به شکل ویژه و متمایزی نشان می دهد. سیلندر پنوماتیک فعالیت خود را بر مبنای هوای فشرده شروع می کند. این هوای فشرده برای نشان دادن کارایی خود نیاز به محرک مناسب دارد، برای تحریک هوای فشرده از سیلندر پنوماتیک کمک گرفته می شود. در جک های پنوماتیک هوا به شکل فشرده وارد پورت جک شده و در ناحیه پشت جک تجمع می یابد. حبس هوای فشرده و پرفشار در پشت جک، صفحه متصل به شفت جک را به حرکت در می آورد. با به حرکت در آمدن این صفحه، جک نیز عملکرد خود را آغاز می کند و به کار می افتد. جکِ پنوماتیک برای جابه جایی های خطی کاربرد دارد.

جک پنوماتیک | کنترل پی.اس.آی

جک پنوماتیک | کنترل پی.اس.آی

نکات مهم در خرید سیلندر پنوماتیک

برای انتخاب جکِ پنوماتیک باید نکات مهمی را مورد توجه قرار دهیم. تنها در این صورت قادر خواهیم بود که از حداکثر توانایی جک برای تسهیل امور بهره مند شویم. قطر پیستون و طول کورس در کارایی جکِ پنوماتیک تاثیر زیادی دارند. جک ها با توجه به نوع کاربرد، از ویژگی های متفاوتی برخوردار هستند. این ویژگی های متمایز، جک ها را با توانایی و قابلیت های گوناگونی معرفی می نماید.

طول کورس در جکِ پنوماتیک همان دامنه حرکتی جکِ تلقی می شود. در واقع اولین نقطه شروع حرکت تا نقطه ای که شفت جک طی می نماید، به عنوان طول کورس معرفی می گردد. برای نشان دادن طول کورس از واحد میلی متر استفاده می شود. به طور کلی طول کورس در جک های پنوماتیک بین یک میلی متر تا 2000 میلی متر در نوسان می باشد.

معرفی انواع جک

شیر برقی
سیلندر پنوماتیک گرد
سیلندر-پنوماتیک-چهار-میل
سیلندر پنوماتیک چهارمیل
سیلندر-پنوماتیک-dnc
سیلندر پنوماتیک DNC
سیلندر-پنوماتیک
سیلندر پنوماتیک ISO
سیلندر-پنوماتیک-بالشتکی
سیلندر پنوماتیک بالشتکی
سیلندر-پنوماتیک-دیافراگمی
سیلندر پنوماتیک دیافراگمی
سیلندر-پنوماتیک-رادلس
سیلندر پنوماتیک رادلس
سیلندر-پنوماتیک-کامپکت
سیلندر پنوماتیک کامپکت

سیلندر پنوماتیک در صنایع و تولیدات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. شرکت فستو آلمان از معتبرترین و مهمترین شرکت های تولید کننده جک پنوماتیک می باشد. اگر چه تقسیم بندی جک ها با توجه به ویژگی های مختلف انجام می شود اما دو مولفه در میان سایر ویژگی ها از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. بار کاری و طول کورس به عنوان 2 پارامتر مهم در تقسیم بندی جک ها معرفی می شوند. جک پنوماتیک از تنوع زیادی برخوردار است. هر کدام از این جک ها با ویژگی های متمایزی از سایر جک های پنوماتیک تفکیک می شوند. جک پنوماتیک می تواند در نوع خطی باشد. جک های خطی به دو گروه کلی تقسیم می گردند.

جک پنوماتیک | کنترل پی.اس.آی

جک پنوماتیک | کنترل پی.اس.آی

برای مشاهده محصولات جک پنوماتیک ( سیلندر پنوماتیک ) سایت controlpsi.com کلیک کنید .

جک یک طرفه

جک های یک طرفه یا یک کاره: جکِ پنوماتیک یک طرفه، کورس حرکت خود را از یک جهت انجام می دهد. در واقع هوای فشرده از یک سمت به جک وارد شده و پیستون را به حرکت در می آورد. قطع شدن فشار هوای ورودی و تخلیه شدن هوای درون جک باعث می شود میله پیستون و خود پیستون به شکل اولیه برگردند. بازگشت به حالت اولیه به کمک فنر بازگرداننده انجام می گیرد.

برای بسیاری از افراد سوالاتی درباره کاربرد جکِ پنوماتیک یک طرفه پیش می آید. امروزه از سیلندر پنوماتیک یک طرفه برای تفکیک قطعات از قالب، تولید گیره های پنوماتیکی، پرس کردن و فشرده سازی قطعات استفاده می شود. از این رو جک پنوماتیک در صنایع مختلف کاربرد زیادی دارد.

جک های پنوماتیک یک طرفه با مشخصات ویژه ای از سایر جک ها متمایز می شود.

  • در جک های یک طرفه استفاده از هوای فشرده تنها مربوط به زمان حرکت سیلندر است.
  • طول کورس فنر در جک های یک طرفه محدود است و همین موضوع میزان خروجی سیلندر را با محدودیت مواجه می کند.
  • فنر جک های یک طرفه با ایجاد مقاومت در برابر هوای فشرده همراه است و همین موضوع باعث کاهش نیروی هوای فشرده(حدود 10 درصد) می شود.

جک دوطرفه

جک پنوماتیک دوطرفه در رفت و برگشت میله پیستون مشارکت دارد. در واقع میله پیستون در جک پنوماتیک دوطرفه به وسیله هوای فشرده به حالت اولیه بر می گردد و این برگشت توسط فنر انجام نمی شود. در برخی از جک های دوطرفه میله پیستون یا شفت به شکل دوطرفه دیده می شود. در چنین شرایطی، میله پیستون یا شفت از دو سمت جک بیرون آمده و همین موضوع کارکرد دوطرفه جک را موجب می گردد.

در جک های دوطرفه ای که با دو میله پیستون کار می کنند، میزان نیروی فشرده در دو طرف باهم برابر است. در واقع این موضوع به دلیل یکسان بودن سطح دو جانب پیستون است اما در نمونه جک های دوطرفه ای که با یک میله پیستون کار می کنند، نیروی هوای فشرده در دو طرف جک یکسان نیست. در چنین حالتی، بخشی از نیروی هوای فشرده در سمت میله پیستونی از بین می رود. این میله پیستونی در وضعیت اتصال به پیستون باعث شده بخشی از سطح تحت فشار هوای فشرده حذف گردد.

در جک پنوماتیک دوطرفه، هوای فشرده از پورت ورودی جک وارد شده و رفت و برگشت پیستون را موجب می گردد. با عکس شدن جریان هوای شده در جک(بستن شیر)، شرایط تخلیه هوای فشرده از جک فراهم می گردد. هوای فشرده شرایط بازگشت پیستون به حالت اولیه را فراهم می نماید.

جک پنوماتیک دوطرفه برای حرکات و جا به جایی خطی مدنظر قرار می گیرد. در واقع حضور این جک ها باعث کاهش نیروی انسانی در صنایع مختلف می شود. از جک های دوطرفه برای سوراخکاری، برش، پایین آوردن قطعات، پرسکاری و فشرده سازی قطعات استفاده می گردد.

ساختار جک دو طرفه

جک های دوطرفه از ساختار ساده ای برخوردار هستند. ساختار جک های پنوماتیک به شکلی است که در دو وضعیت رفت و برگشت از جک کمک گرفته می شود.

اگر دوعدد جک دوطرفه را به شکل ترکیبی مورد استفاده قرار دهیم، شرایط لازم برای توقف شفت در چند نقطه فراهم خواهد شد.

سایر جک ها
  • جک قلمی
  • جک بدون شفت(رادلس)
  • جک فشرده یا کامپکت
  • جک چهارمیل مهار
  • جک کتابی

به طور کلی علیرغم تنوع بالای جک ها، استفاده از جک های شفت دار به ویژه در نوع قلمی یا چهار میل بسیار متداول و کاربردی می باشد. جک پنوماتیک برای انجام فشرده سازی و پرسکاری قطعات، باز و بسته کردن درب ها، انتقال قطعات،  ترمزهای صنعتی و ترمز غلطک بسیار کارایی دارد.

جک پنوماتیک | کنترل پی.اس.آی

جک پنوماتیک | کنترل پی.اس.آی

سیلندر پنوماتیک از نظر عملکرد بسیار مورد توجه قرار می گیرد. سیستم پنوماتیک یک سیستم بدون هزینه است و همین موضوع باعث شده از این جک ها در صنایع مختلف استفاده شود. ضمن اینکه جک های پنوماتیک آلودگی به همراه ندارند. به همین خاطر در صنایع بسیار محبوب شناخته می شوند.

جک پنوماتیک در برندهای مختلفی به بازار عرضه می شود. در واقع این برندها در نوع کیفیت با هم متفاوت هستند. از این رو در خرید سیلندر پنوماتیک باید به برند و کیفیت سیلندر توجه شود.

موارد استفاده از جک پنوماتیک

سیلندر پنوماتیک را با کاربردهای مختلف معرفی می کنند. از این سیلندر برای جدا کردن قطعات از قالب های مختلف (پرتاب قطعات)، پرس قطعات، ساخت و طراحی گیره پنوماتیک و فشرده سازی قطعات استفاده می شود. برخی از سیلندرهای پنوماتیک بدون فنر عرضه می شوند. در این جک ها، انرژی لازم برای بازگشت به وسیله نیروهای بیرونی همچون وزن قطعات و … فراهم می شود.

عملکرد جک پنوماتیک

عملکرد جک پنوماتیک

سیستم ضربه گیر در سیلندر پنوماتیک

زمانی که از سیلندر پنوماتیک استفاده می شود، باید کنترل سرعت پیش از اتمام کورس انجام شود. در این فرآیند کنترل لازم بر روی سرعت پیستون با کاهش سرعت انجام می گیرد. در واقع این کار برای پیشگیری از ضرب دیدگی و تصادم قطعات فراهم می گردد. عدم توجه به ضرب گیری نهایی می تواند صدماتی نظیر از بین رفتن جک یا در نوع شدید آسیب دیدن سیستم پنوماتیک را به دنبال داشته باشد. از این رو جک های پنوماتیک در دو جهت سرپوش جک با سیستم ضربه گیر همراه می شوند.

جکِ پنوماتیک در صنایع مختلف به کار گرفته می شود. اپراتورهای پنوماتیک در ارتباط با هوا یا باد قرار می گیرند. واژه پنوماتیک ریشه یونانی دارد و کلمه باد یا نفس را تداعی می کند. البته این موضوع در فناوری و صنایع مختلف اندکی تفاوت دارد.

جکِ پنوماتیک عملکرد خود را به شکل ویژه و متمایزی نشان می دهد. سیلندر پنوماتیک فعالیت خود را بر مبنای هوای فشرده شروع می کند. در جک های پنوماتیک هوا به شکل فشرده وارد پورت جک شده و در ناحیه پشت جک تجمع می یابد. حبس هوای فشرده و پرفشار در پشت جک، صفحه متصل به شفت جک را به حرکت در می آورد.

جک های یک طرفه یا یک کاره: جکِ پنوماتیک یک طرفه، کورس حرکت خود را از یک جهت انجام می دهد. در واقع هوای فشرده از یک سمت به جک وارد شده و پیستون را به حرکت در می آورد. قطع شدن فشار هوای ورودی و تخلیه شدن هوای درون جک باعث می شود میله پیستون و خود پیستون به شکل اولیه برگردند. بازگشت به حالت اولیه به کمک فنر بازگرداننده انجام می گیرد.