کیفیت کالا

اولویت ما رضایت مشتریان از کیفیت کالا میباشد

اصالت کالا

ضمانت اصالت کالای خریداری شده توسط مشتری

پاسخگویی

پاسخگویی به درخواست مشتری در کمترین زمان

Slide background

?

چرا؟

کنترل پی اس آی

ما متعهد به مشتری هستیم

شیر برقی
شیر های برقی
واحد-مراقبت-پنوماتیک
واحد مراقبت
شیر-پنوماتیک
شیر پنوماتیک
سیلندر-پنوماتیک
سیلندر پنوماتیک
لوازم-جانبی-پنوماتیک
لوازم جانبی
گیج-فشار
گیج فشار و دما
سنسور-و-سوئیچ-پنوماتیک
سنسور و سوئیچ ها
اتصالات پنوماتیک
اتصالات پنوماتیک
شیلنگ-پنوماتیک
شیلنگ پنوماتیک
پنوماتیک-چیست؟؟

شماره تماس

شماره تماس

پنوماتیک

پنوماتیک “pneumatic” بر اساس کلمه یونانی “pneumatikos” است ، به معنی “ناشی از باد”.”pneumatic” عنوانی است برای معرفی علمی که از نیروی هوای فشرده برای انجام عمل و کار خاصی استفاده میکند. پنوماتیک اولین بار نزدیک به 2000 سال پیش ، یک مخترع یونانی از نیروی هوای فشرده استفاده کرد.

برای تکمیل پروسه های تولیدی نیاز به انتقال انرژی داریم. این انتقال و جا به جایی انرژی در صنایع مختلف به شیوه  های گوناگون انجام می گیرد. انتقال انرژی می تواند به صورت سیالات تحت فشار، نیروی الکتریکی و مکانیکی انجام شود. روش پنوماتیک به عنوان یکی از روش های انتقال انرژی مورد توجه قرار می گیرد.

در ادامه خواهیم خواند:

پنوماتیک | کنترل پی.اس.آی

پنوماتیک | کنترل پی.اس.آی

چرا از پنیوماتیک استفاده کنیم؟

سیستم پنوماتیک با مزایای بسیار همراه است. به همین خاطر افراد بسیاری بهره مندی از سیستم های بادی را برای صنایع ترجیح می دهند. سیستم های بادی از نظر کارکرد و راه اندازی بسیار ساده هستند. همین موضوع امکان استفاده همه جانبه آن ها را در محیط های مختلف فراهم می آورد. سادگی ابزار در صنایع سبب افزایش سرعت و کارایی بهتر تجهیزات خواهد شد. در واقع افراد کم تجربه نیز می توانند راه اندازی سیستم های پنوماتیک را فراهم آورند.

برخی از مزایای استفاده از هوای فشرده عبارتند از:

 • دستگاه هایی که با هوای فشرده کار میکنند می توانند بسیار کوچک ، سبک ، سریع و قدرتمند باشند.
 • هوا در مقایسه با مایع هیدرولیک سبک و آزاد است.
 • خیلی راحت می توانید هوای فشرده را ذخیره کنید.
 • دستگاه های پنوماتیکی حتی در صورت سوراخ شدن شیلنگ هوا یا قطعات منفرد آنها ایمن هستند.
 • سیستم های پنوماتیکی در مقایسه با سیستم های هیدرولیک بسیار تمیز میباشند.
پنوماتیک | کنترل پی.اس.آی

پنوماتیک | کنترل پی.اس.آی

سیستم های پنوماتیکی چگونه کار می کند؟

یک ظرف خالی مانند ظرف A. را در نظر بگیرید. اگرچه ممکن است خالی به نظر برسد ، اما در واقع این ظرف پر از مولکول هوا میباشد. مولکول های هوا نامرئی هستند ، اما هنوز وزن و جرم دارند و اعمال فشار می کنند. فشار قسمت A با فشار هوای اتاق که در آن قرار دارد مطابقت دارد.

پس از مهر و موم شدن ظرف (ظرف B) ، مولکول های محبوس در هنگام فشار ، فشرده میشوند زیرا مولکول ها به خاطر وجود فضای زیاد بین مولکولی توانایی فشرده شدن را دارند.بعد از فشرده شدن هوا در اثر مقاومت مولکول ها بیشتر شده و این نیرو ذخیره شده از طریق مولکول ها به دیواره های محفظه انتقال می شود و همین انتقال نیرو باعث می شود حرکت یک پیستون به بیرون می شود.

میزان فشار مولکول های هوا به تعداد مولکول ها و مقدار برخوردی که بین مولکول ها و سطح داخلی ظرف ایجاد می شود بستگی دارد. زمانی که مولکول های هوا فشرده می شوند دارای انرژی و پتانسیل بالقوه هستند. اگر فشار از روی پیستون برداشته شود (شکل c)  هوا به قدری منبسط میشود تا فشار هوای پشت پیستون و جلوی پیستون یکسان گردد.

بیشتر بخوانیم 🔗 جک پنوماتیک

مدار پنوماتیک چیست؟

مدار پنوماتیک مجموعه ای از اجزای متصل به هم است که هوای فشرده را به کار مکانیکی تبدیل می کند.

پر تکرار ترین سوالات پرسیده شده توسط کاربران

پنوماتیک هوا به چه معناست؟ پنوماتیکی که با هوای فشرده پر شده یا با هوای فشرده کار می کند. به طور کلی پنوماتیک به معنی مربوط به هوا یا باد است و پنوماتیک شاخه ای از فیزیک است که به خواص هوا می پردازد.
قدرت پنوماتیکی به چه معناست؟ پنوماتیک کاربرد قدرت سیال است – در این مورد استفاده از یک رسانه گازی تحت فشار برای تولید، انتقال و کنترل توان. معمولاً از گاز فشرده مانند هوا با فشار 60 تا 120 پوند بر اینچ مربع (PSI) استفاده می شود. … دلیل بزرگ استفاده از پنوماتیک به دلیل سادگی است.
تفاوت بین هیدرولیک و پنوماتیک چیست؟

بزرگترین تفاوت بین این دو سیستم این است که از چه ماده ای برای کار با آنها استفاده می کنید. پنوماتیک از گازها و هیدرولیک از مایعات استفاده می کند. هر دو کاربردهای عملی زیادی دارند، و این به تیم طراحی و مهندسان سازنده ماشین‌ها بستگی دارد که کدام سیستم بهترین است.

نمونه محصولات ارائه شده توسط شرکت کنترل پی اس آی :

شیر برقی
شیر برقی
شیر برقی پنوماتیک
شیر برقی پنوماتیک
شیر پنوماتیک
شیر پنوماتیک
شیر برقی آب
شیر برقی آب

اجزای تشکیل دهنده مدار  :

 1. اجزای فعال
 2. کمپرسور
 3. خطوط انتقال
 4. مخزن هوا
 5. شیلنگ های پنوماتیک
 6. شیرآلات
 7. واحد مراقبت FRL – تنظیم کننده فیلتر و روان کننده
 8. سیلندرهای پنوماتیک
کمپرسور هوای فشرده :

وظیفه کمپرسور هوای فشرده همانطور که از نامش پیداست فشرده سازی هوای محیط و ذخیره سازی آن در مخزن هوای فشرده جهت مصرف در مدار پنوماتیکی می باشد.

لوله ها و شیلنگ ها :

وظیفه ی لوله ها و شیلنگ های هوای فشرده انتقال هوای فشرده از مخزن کمپرسور به تجهیزات پنوماتیکی میباشد.

اتصالات  :

فیتینگ ها (اتصالات و کانکتور های هوای فشرده) برای یک مدار پنوماتیکی انتقال امن هوای فشرده را تکمیل میکنند و در انتهای مسیر جریان هوای فشرده از هرگونه نشتی جلوگیری میکنند.

شیر ها :

وظیفه ی شیر های پنوماتیکی کنترل تمامی مشخصه های هوای فشرده میابشد اعم از :

 • فشار هوا
 • شدت جریان هوا
 • باز و بسته بودن جریان هوا
 • کنترل مسیر و جریان هوا
 • تخلیه ایمن هوای فشرده بعد از استفاده

در واقع به هر وسیله ایی که بتواند یکی از مشخصه های هوای فشرده را کنترل کند شیر پنوماتیک گفته می شود.

عملگر ها:

طبق تعریف معمول عملگر پنوماتیک وسیله ایی است که انرژی هوای فشرده رو به حرکت مکانیکی تبدیل می کند. عملگر ها با چندین نام مختلف از جمله سیلندر پنیوماتیکی ، سیلندر هوا و عملگر هوا شناخته می شوند. برای مثال یکی از این عملگر ها ایراسپرینگ یا بالشتک پنیوماتیک نام دارد.

عدم آلودگی

پنوماتیک به عنوان یک سیستم تمیز مورد توجه قرار می گیرد. به عنوان مثال در سیستم های هیدرولیکی از روغن برای راه اندازی دستگاه استفاده می شود. همین موضوع با کثیف کاری زیادی در محیط همراه است. ضمن اینکه دستگاه های هیدرولیک  هر چند وقت یک بار نیاز به تمیزکاری اساسی دارند.
در واقع این تمیزکاری برای بهبود عملکرد دستگاه های هیدرولیک مدنظر قرار می گیرد. این در حالی است که این ابزار به عنوان یک سیستم تمیز و بدون آلودگی در فضای صنایع استفاده می شود.

ایمنی بالا

بسیاری از سیستم های به کار رفته در صنایع می توانند با بروز جرقه همراه باشند. پنوماتیک به عنوان یک سیستم ایمنی و مطمئن در فضاهای مختلف مورد توجه می باشد. بروز جرقه در محیط های انفجاری می تواند خسارات مالی و جانی غیر قابل جبرانی را به همراه داشته باشد. بنابراین بهتر است از روش های صحیح و اصولی برای ره اندازی و انتقال انرژی در سیستم های تولید استفاده شود.

بازدهی بالا

سیستم های پنوماتیک به عنوان سیستم های پربازده معرفی می شوند. این موضوع در صنایعی با تولید پیچیده و سنگین اهمیت زیادی دارد. در واقع پنوماتیک ها می توانند به مدت طولانی و بدون وقفه مورد استفاده قرار بگیرند.
سیستم های بادی می توانند با افزایش انرژی همراه باشند. بسیاری از تولیدات برای راه اندازی و کارایی بیشتر به افزایش نیرو نیاز دارند. با تکیه بر سیستم های بادی می توان شرایط لازم برای افزایش انرژی را فراهم آورد. مخزن اصلی در سیستم های پنوماتیک هوای فشرده است. در واقع در چنین سیستم هایی از خط بازگشت سیال کمک گرفته نمی شود.
برای اینکه بتوانیم از سیستم های بادی به شکل بهینه بهره مند شویم، باید در انتخاب شیرها، جک ها، شلنگ ها، لوله ها و دیگر اجزای سیستم به شکل محتاط و دقیق عمل کنیم.
سیستم های بادی با اجزای مهمی تعریف می شوند. این اجزا از عملکرد قابل توجهی در پنوماتیک برخوردار هستند.

بیشترین سوالات پرسش شده توسط کاربران :

سیستم پنوماتیک چیست؟ سیستم پنوماتیک سیستمی است که از هوای فشرده برای انتقال نیرو استفاده می کند. معمولاً یک کمپرسور واقع در مرکز، توان سیلندرها، محرک‌های چرخشی و سایر دستگاه‌های پنوماتیک را از طریق سیستم مخازن، لوله‌ها و شیرها تامین می‌کند.
پنوماتیک در چه مواردی استفاده می شود؟ سیستم های پنوماتیک در انواع برنامه های مونتاژ و ساخت استفاده می شود. آنها را می توان برای جابجایی اقلام در خطوط مونتاژ و در تاسیسات نگهداری برای جابجایی اقلام نصب کرد. پنوماتیک ها را می توان با ماشین آلات سنگین مانند مته ها نیز استفاده کرد، به دلیل عملکرد تکراری که پنوماتیک ها ارائه می کنند.
چرا از پنوماتیک استفاده می شود؟ روش های انتقال نیروی پنوماتیک اغلب بهترین راه برای جابجایی قطعات و ابزار در ماشین های صنعتی است. این سیستم‌های پنوماتیکی وظایف بی‌شماری را در تجهیزات خودکار مانند بستن، گرفتن، موقعیت‌یابی، بلند کردن، فشار دادن، جابجایی، مرتب‌سازی و انباشتن انجام می‌دهند.

شماره تماس

شماره تماس

پنوماتیک | کنترل پی.اس.آی

پنوماتیک | کنترل پی.اس.آی

پنوماتیک در تهران

فروشگاه کنترل پی اس آی در سال ( 1384 ) با ورود به عرصـه تهـیه و تامین تجهیزات پـنوماتیک کمک شـایانی به چـرخه صـنعت نموده و در این راسـتا همکاری های بسیار مفیدی با واحد های صنعتی کشور را داشته است .

کنترل پی اس آی از سال 1389 با ورود به عرصه تامین و توزیع تخصصی ایر اسپرینگ و محصولات مرتبط با آن نام خود را در صنعت کشور در این زمینه ثبت کرده و کارنامه قابل قبولی در این زمینه بدست آورده است.
تهیه و تامین تجهیزات پنوماتیک به خصوص ایر اسپرینگ متکی بر موجودی کالا بوده که باعث متمایز بودن فروشگاه کنترل پی اس آی می باشد.

جهت خرید محصولات پنوماتیک و یا سایر نجهیزات کنترل سبالات در تهران و یا سایر شهرستان ها می توانید به سایت این فروشگاه به نشانی controlpsi.com مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 02133990073 تماس حاصل فرمایید.

نمونه محصولات ارائه شده توسط شرکت کنترل پی اس آی :

شیر پنوماتیک
شیر پنوماتیک
شیر برقی پنوماتیک
شیر برقی پنوماتیک

پنوماتیک “pneumatic” بر اساس کلمه یونانی “pneumatikos” است ، به معنی “ناشی از باد”.”pneumatic” عنوانی است برای معرفی علمی که از نیروی هوای فشرده برای انجام عمل و کار خاصی استفاده میکند.

سیستم پنوماتیک با مزایای بسیار همراه است. به همین خاطر افراد بسیاری بهره مندی از سیستم های بادی را برای صنایع ترجیح می دهند. سیستم های بادی از نظر کارکرد و راه اندازی بسیار ساده هستند. همین موضوع امکان استفاده همه جانبه آن ها را در محیط های مختلف فراهم می آورد.

یک ظرف خالی مانند ظرف A. را در نظر بگیرید. اگرچه ممکن است خالی به نظر برسد ، اما در واقع این ظرف پر از مولکول هوا میباشد. مولکول های هوا نامرئی هستند ، اما هنوز وزن و جرم دارند و اعمال فشار می کنند. فشار قسمت A با فشار هوای اتاق که در آن قرار دارد مطابقت دارد…….